Gabinet logopedyczny w Krakowie

Każde dziecko powinno odwiedzić gabinet logopedyczny w Krakowie w ramach profilaktyki. Niestety obecnie coraz więcej dzieci ma problemy z poprawną wymową lub w ogóle z mówieniem. Duży wpływa ma przebodźcowanie związane z nadmiernym oglądaniem bajek w telewizji czy reklam. Dziecko ogląda i nie czuje potrzeby, aby kontaktować się z otoczeniem. Brak czasu sprawia, że kontakt rodziców z dzieckiem i rozmowy są bardzo ograniczone, przez co dzieci nie mają szans na doskonalenie komunikacji werbalnej. Żeby temu zaradzić, trzeba stymulować i zachęcać dziecko do mówienia, zadając mu pytania i pokazując obrazki w książeczkach.
Jeśli jednak problem jest złożony i mimo naszych wysiłków dziecko nie mówi lub mówi mało i niewyraźnie, to konieczna jest wizyta u specjalisty, który pozwoli określić problem.

 

Prywatny gabinet logopedyczny Kraków

Prywatny gabinet logopedyczny w Krakowie to miejsce stworzono dla pacjentów w każdym wieku. Zajmujemy się niemowlętami, przedszkolakami, dziećmi uczęszczającymi do szkół podstawowych, młodzieżą i dorosłymi, którzy przejawiają problemy z komunikacją. Wielu rodziców zastanawia się, po co zabierać na wizytę do logopedy dzieci przed ukończeniem 3 roku życia. To ogromnie ważne, aby dziecko uczyło się poprawnych zachowań już od samego początku, gdy mózg dziecka jest najbardziej chłonny. Bardzo ważne jest w tym czasie, aby rozwój dziecka był równomierny w każdej dziedzinie jednakowo. Jeśli jednak zgłaszacie się z dzieckiem, które ukończyło już 3 lata, to nic straconego. Nauka mówienia jest ciągle w fazie rozwoju i przy odrobinie chęci i czasu, dziecko bardzo szybko nadrobi zaległości i zmieni przyzwyczajenia odpowiedzialne za błędy w wymowie.
Trochę trudniej jest z młodzieżą i osobami dorosłymi, u której proces nauki mowy dawno się zakończył. Jednak to, że może nie być łatwo, nie oznacza tego, że nic nie da się zrobić. Walczyć o poprawną wymowę można, a nawet trzeba w każdym wieku! Mówiąc wyraźnie i zrozumiale, każdy człowiek zyskuje większą pewność siebie, którą można wykorzystać do rozwoju osobistego i w prowadzeniu biznesu.

 

Logopeda dziecięcy Kraków

Twoje dziecko sepleni i nie wypowiada tylko niektórych głosek lub zmienia je na inne? Zamiast „rower” słyszysz „lowel”, a gdy się przedstawia zamiast „Przemek”, mówi „Psemek”? Jest wiele ćwiczeń i sposobów na skorygowanie wady wymowy, o których dowiecie się na terapii logopedycznej. Wiele tych sposobów trzeba będzie powtarzać w domu. Bo nawet najlepsza terapia nie przyniesie rezultatu, jeśli nie będzie wspierana przez zaangażowanie rodziców, którzy zachęcą do dodatkowych ćwiczeń w domu. Dlatego też, jeśli Twoje dziecko sepleni, nie wymawia niektórych głosek, zmieniając je na inne, nie czekaj, tylko zapisz je na pierwszą wizytę do logopeda dziecięcy Kraków. Na pierwszym spotkaniu zostanie przeprowadzona diagnostyka, która pozwoli określić problem, z jakim zmaga się dziecko i ustalić plan realizacji terapii, który zostanie starannie dopasowany do potrzeb małego klienta. Dziecięcy logopeda Kraków z dojazdem do domu.