Dziecięcy logopeda Kraków

Podczas wyboru logopedy, należy kierować się jego doświadczeniem i specjalizacją, którą przyjął. Niektórzy logopedzi zajmują się wyłącznie pracą z dorosłymi, inni specjalizują się w pracy z dziećmi i młodzieżą, dlatego tak ważne jest rozeznanie w tej kwestii. Najlepiej zdać się na polecenia znajomych mam, jednak opinie w Internecie również mogą okazać się bardzo pomocne.

Logopeda Kraków ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku. Odpowiedź logopedy na oczekiwania małego dziecka to podstawa, dlatego też najważniejsza jest współpraca z obydwu stron i poczucie bezpieczeństwa. Każde dziecko podczas terapii powinno czuć się swobodnie i bezpiecznie, dlatego podczas każdej wizyty rodzic może być obecny podczas sesji. W niektórych przypadkach, gdy dziecko lepiej pracuje samo, lub gdy nie może się skupić przy bliskich, zalecamy inne rozwiązania, ale są to marginalne przypadki.

Gabinet logopedyczny Kraków.

Pierwsza wizyta u logopedy nie powinna być stresująca. Gabinet logopedyczny Kraków to miejsce przyjazne dzieciom, w którym każdy znajdzie zrozumienie i wsparcie w dążeniu do sukcesu, jakim jest poprawna wymowa. Czasem problemy komunikacyjne związane są z ogromnym stresem, który blokuje dziecko i nie pozwala mu się otworzyć w obawie przed ośmieszeniem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dziecko czuło się na terapii akceptowane i czuło wsparcie, na które może liczyć. Nigdy nie oceniamy i nie wyśmiewamy! To najgorsze co można zrobić swojemu dziecku i najgorsze co mogłoby się przytrafić małemu pacjentowi w gabinecie logopedycznym, który powinien być miejscem, do którego chce się wracać.

Bardzo ważne jest, żeby do pierwszej wizyty przygotować dziecko. Nie należy mówić, że powinno się skupiać na jak najlepszej wymowie, ale dziecko powinno otrzymać informację, że idzie w do miejsca, w którym miła pani lub pan, będą chcieli z nim porozmawiać. Dowiedzieć się co lubi, co go interesuje, jakie ma ulubione przedmioty, albo czym najczęściej się bawi. Powinna to być informacja, która nakieruje dziecko na mile spędzony czas w towarzystwie nowej osoby.