Czym się zajmuje logopeda ?

Praca logopedy cieszy się obecnie sporą popularnością, ze względu na coraz większą świadomość społeczeństwa, które zdaje sobie sprawę, jak ważna jest poprawna komunikacja werbalna w dzisiejszych czasach. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, czym zajmuje się logopeda i jak ogromny wpływ na funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie ma ten specjalista.
Logopeda zajmuje się problemami w komunikacji. Koryguje wady wymowy przez odpowiednio dobrane ćwiczenia, diagnozuje ewentualne wady aparatu mowy, które mogą mieć bezpośredni wpływ na błędny sposób wymowy.
Na wizyty logopedyczne zapisują się nie tylko dzieci, które często seplenią, ale również dorośli chcący popracować nad poprawną emisją głosu i lepszą wymową. Zazwyczaj do tej grupy osób zaliczają się aktorzy, nauczyciele i osoby, które na co dzień prowadzą wszelkiego rodzaju konferencje. Do logopedy trafiają również niemowlęta, u których sprawdzane jest wędzidełko, podniebienie i ogólnie rozwój aparatu mowy. W ich przypadku prowadzona jest profilaktyka zapobiegająca powstawaniu opóźnień rozwojowych.

Logopeda dziecięcy Kraków.

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko powinno zostać zdiagnozowane przez logopedę, bo widzisz pewne problemy komunikacyjne? Logopeda dziecięcy Kraków rozwieje Twoje wątpliwości i na pierwszym spotkaniu określi czy pomoc logopedyczna jest konieczna. Jeśli problem potwierdzi się, kolejne wizyty, będą skupione na doborze terapii, która będzie najodpowiedniejsza w przypadku Państwa dziecka. W gabinecie logopedycznym każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, a terapia dobierana jest do jego potrzeb i możliwości. Inaczej wygląda praca z dziećmi przedszkolnymi, które naturalnie dla siebie dążą do zabawy, a inaczej z dzieci w wieku szkolnym, które potrafią się skupić i wykonywać polecenia. Najważniejsza podczas terapii jest współpraca logopedy, rodzica i dziecka. Bo to w domu, rodzice z dzieckiem będą wykonywali największą pracę, ćwicząc zgodnie z zaleceniami logopedy, który na każdych zajęciach będzie instruował i nadawał kierunek terapii.